Nederlands en koken

koken cvo 2

Wil jij leren koken maar is je Nederlands nog niet zo goed? 

In deze cursus koken, krijg je taalondersteuning Nederlands.  Je leert dus koken voor gasten én werkt ook aan het verbeteren van je Nederlands.

In semester 1 leer je gerechten maken met vlees en gevogelte. Je maakt ook lekkere nagerechten. Je eet in de klas deze zelfbereide maaltijd op.

Hierna kan je meer kookopleidingen volgen of het eindcertificaat van Keukenmedewerker behalen op Campus PIVA.

Voor wie? 

  • Je wil leren koken en je wil je Nederlands verbeteren.
  • Je wil doorgroeien naar de opleidingen Keukenmedewerker, Hulpkok, Kok en Chef de Partie op Campus PIVA.
  • Je hebt minimum 1.1 behaald.  

Hoe lang duurt de opleiding? 

Deze cursus duurt 5 maanden van 02/09/2025 tot 15/01/2026.

Wanneer en waar heb ik les? 

Je hebt 2 voormiddagen les per week. Je volgt Nederlandse les op Campus Lozana en les koken met taalondersteuning op Campus PIVA.

Dag Uur Wat Waar
Dinsdag 9u - 12u Nederlands (NT2) Campus Lozana, Lange Lozanastraat 223, 2018 Antwerpen
Donderdag 9.30u - 13.10u Koken + Nederlands (NT2) Campus PIVA, Desguinlei 244, 2018 Antwerpen

Prijs?

De kostprijs voor deze lessen bestaat uit inschrijvingsgeld, ingrediënten en kledij.

Voor de opleidingen Nederlands tweede taal (NT2) is er een aparte regeling voor het inschrijvingsgeld. Meer informatie vind je op de website van Onderwijs Vlaanderen. Samen bekijken we voor welk tarief je in aanmerking komt.

Tarief Inschrijvingsgeld koken (80LT) Inschrijvingsgeld  NT2  (140 LT)
Standaard inschrijvingsgeld 120 euro 84 euro
Gedeeltelijke vrijstelling van inschrijvingsgeld 24 euro 42 euro
Volledige vrijstelling van inschrijvingsgeld 0 euro 0 euro

+ 200 euro ingrediënten (in 4 schijven te betalen op het secretariaat)

+ kledij zelf te voorzien of 60 euro aankoop of gratis via een uitleensysteem (waarborg 30 euro)

koken cvo eten

Studiegebieden

  • Studiegebied HOreca - opleiding: Keukenmedewerker -  module eenvoudige vlees- en gevogeltegerechten en Nagerechten.
  • Opleiding Nederlands Tweede taal – richtgraad 1, Open Module NT2 richtgraad 1 en Open Module NT2 richtgraad 1 en 2

Na het volgen van deze opleiding ontvang je het deelcertificaat Eenvoudige vlees-en gevogeltegerechten en Nagerechten.

Trajectbegeleiding 

Ontdek hier hoe we jou helpen bij je opleiding.  

Heb je nog een vraag? 

Stel ze via mail: info.nt2@cvovitant.be of contacteer het secretariaat op het nummer 03 230 83 73.

Bij de start van de lessen krijg je alle informatie van de hele module.